Betlémská kulturní noc 2017

07/09/17
Jednodenní multižánrový kulturní festival
Betlémské náměstí a okolí

Zveme vás na šestý ročník Betlémské kulturní noci!

 

Ve čtvrtek 7. září se vypravte na Betlémské náměstí a přilehlých ulic a dvorků. Dvě desítky místních institucí připravily bohatý program pod širým nebem i v jindy nepřístupných prostorech, který potrvá od odpoledních hodin až do půlnoci. Těšit se můžete na vernisáže, koncerty, autorská čtení, gastronomické zážitky, prohlídky i program pro děti.

                                                                                                                                        

 

 

 

Program

 

HUDEBNÍ TRASA
17:30 KampaNula: Kočky mají pré – swing
18:30 KampaNula: Pražský harmonikář 
19:30–21:00 Art Space: organic choir Krásné zpěvačky pod vedením Kateřiny Sodomkové a za doprovodu kytaristy Vladimíra Hájka
19:30–22:00 Galerie Jaroslava Fragnera: koncert kapel Nauzea Orchestra a WWW Neurobeat
20:00 Champagneria: koncert komorní hudby
21:00 Blues sklep: Filip Zoubek "One Man Show" + host: Jaromír Hůla – bluesový koncert
22:00 Zázemí: koncert pop-rockové kapely DIVE

 

VÝTVARNÁ TRASA
17:00 Náprstkovo muzeum: komentovaná prohlídka výstavy Příběh Tibetu s autorkou Helenou Heroldovou
18:00 Galerie U Prstenu: zahájení 27. ročníku Mezinárodního sympozia keramiky Bechyně 
18:30 Galerie U Betlémské kaple: zahájení výstavy Lubomíra Typlta
19:00 Galerie Jaroslava Fragnera: zahájení 3. ročníku Bienále experimentální architektury – Zaha Hadid Story
19:30 Galerie Fotografic: zahájení výstavy Dity Pepe & DJ Filip Radio 1
18:00–21:00 FOX Gallery: Květinový workshop & křest murálu
 

LITERÁRNÍ TRASA
18:00 Náprstkovo muzeum: krátká modlitba a povídání s tibetským mnichem gešem Ješe Gawou
19:00 Original Coffee: autorské čtení Lukáše Csicselyho
19:00–22:00 Literární kavárna Řetězová: Askalona – Poslední vlastenecká divadelní (HaF studio); Stand-upy, skeče, výkřiky – básníci a prozaici utržení ze řetězu
19:30 Kavárna a galerie Café Kampus: zhudebněné povídky 
20:00 Donuterie: Autorská čtení poezie – Tereza Sylva Klenorová, Teodor Kravál, Jan Faix, Marie Šťastná, Josef Straka. Uvádí Robert Wudy, hudební doprovod Šimon Tamaki
20:00 Duende: Slam poetry Anatola Svahilce

 

HISTORICKÁ TRASA
15:00 Obvodní ředitelství policie Praha 1: komentovaná prohlídka strážní věže z opevnění Prahy v Bartolomějské 4 a procházka s průvodcem po zajímavých místech v bezprostředním okolí
16:00 Dominikánský klášter: odpolední prohlídka kláštera
16:30 Obvodní ředitelství policie Praha 1: komentovaná prohlídka strážní věže z opevnění Prahy v Bartolomějské 4 a procházka s průvodcem po zajímavých místech v bezprostředním okolí
17:00 Národní památkový ústav: prohlídka nově rekonstruovaného domu U Voříkovských v Liliové ulici 219/5
18:00 Donuterie: povídání o místní dobrodějce Anně Halánkové, uvádí Helena Honcoopová
18:00 Obvodní ředitelství policie Praha 1: komentovaná prohlídka strážní věže z opevnění Prahy v Bartolomějské 4 a procházka s průvodcem po zajímavých místech v bezprostředním okolí
21:00 Dominikánský klášter: noční prohlídka kláštera
 

KULINÁŘSKÁ TRASA
16:30–23:00 Champagneria: průřezové degustace za zvýhodněnou cenu
17:00 Original Coffee: ukázka pražení kávy
17:00–19:30 KampaNula: Prostřený stůl
21:00 Kavárna Ponrepo: Double R Diner – Twin Peaks Menu
 

FILMOVÁ TRASA
21:00 Kino Ponrepo: Midnight Movies – Twin Peaks / Fire Walk with Me 
 

TRASA PRO DĚTI
16:00 Náprstkovo muzeum: Strašidla a tajemné síly kolem Náprstkova muzea v Praze – prohlídka historického interiéru knihovny
17:30–18:00 Art Space: Pohádky podle Leonarda da Vinci – pohádky s kytarou

   PROGRAM v PDF (tisk na A4) 

 

Fotogalerie