bienále experimentální architektury #5

30/06/21 - 20/08/21
Bienále experimentální architektury
Galerie Jaroslava Fragnera
bienále experimentální architektury  #5

Bienále experimentální architektury v Praze je mezinárodní platforma pro mapování aktuálních tendencí a metod architektonického navrhování, jež reaguje na měnící se svět nových filozofií a technologií. Jeho cílem je oživit zájem o architektonické uvažování překračující uzavřené hranice lokálních hodnoticích kritérií. 

2013  EAB #1  symposium  ČT reportáž

2015  EAB #2  symposium  ČT reportáž  trailer

2017  EAB #3  výstava  symposium  ČT reportáž  trailer

2019 EAB #4 výstava symposium workshopy

 

EXPERIMENTÁLNÍ ARCHITEKTURA je alternativou k většinové výstavbě. Využívá nové technologie a inspiruje se zejména přírodou a mikrosvětem (např. strukturou lastur či krystalů). Nepředstavuje však pouze prototypy či vize, ale rovněž stavby, které se často stávají oblíbenými ikonami vzbuzující zájem široké veřejnosti právě svými tvary. Mezi realizacemi nalezneme veřejné stavby jako muzea, galerie, vědecká centra, školy, nádraží, letiště, ale také administrativní budovy či bydlení (stanice dráhy v Innsbrucku, budova přístavní správy v Antverpách, automobilka BMW v Lipsku, ekonomická univerzita ve Vídni, muzeum dopravy v Glasgow, pavilon galerie Serpentine v Londýně atd.).

 

 

SYMPOZIUM EXPERIMENTÁLNÍ ARCHITEKTURY

ONLINE / web EAB / FB událost

9. srpna od 11:00

 

Na SYMPOZIUM se připojíte zdarma 9. srpna 2021:

LINK: zoom.symposium MEETING ID: 828 4458 1584 MEETING CODE: 668713

 

PROGRAM SYMPOZIA:

 

11:00 - 12:00 - LIQUIFER Systems Group, Vídeň

LIQUIFER Systems Group je architektonická kancelář se sídlem ve Vídni. Zaměřuje se na inovativní výzkum a vývoj produktů s vesmírnými a pozemskými aplikacemi. Architektura, věda a technologie splývají při vytváření konceptů, scénářů a prototypů pro budoucí život a práci na Zemi i ve vesmíru.

Přednášející: Barbara Imhof and team

www.liquifer.com

 

12:00 - 13:00 - pauza

 

13:00 - 14:00 - ROBOTIC BUILDING, TU Delft

ROBOTIC BUILDING je akademické studio se sídlem v Nizozemsku. Zaměřují se na výzkumné a vzdělávací aktivity s cílem vyvinout design pro robotickou výrobu a provozní metody, jež urychlují robotizaci v architektuře.

Přednášející: Henriette Bier and team

www.roboticbuilding.eu

 

14:00 - 15:00 - FLOW, ČVUT Praha

FLOW je akademické studio vedené Milošem Floriánem na ČVUT v Praze. Zaměřuje se na vývoj vědy a technologie a její integraci prostřednictvím matematických a komplexních systémů a fyzických struktur do současné prostorové kultury.

Přednášející: Jan Petrš, Markéta Gebrian, Loran Asaad, Ondřej Pokoj, Michal Bednář

www.studioflorian.com

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie