Biomorfní architektura – prezentace Jindřicha Ráftla + site-specific instalace Martina Janíčka

26/08/14
 Biomorfní architektura – prezentace Jindřicha Ráftla + site-specific  instalace Martina Janíčka

Začátek v 18:30, vstup zdarma.

Biomorfní struktury je doposud nepříliš probádané interdisciplinární výzkumné odvětví, které díky rozmachu moderních technologií umožnilo aplikovat biologický výzkum do oblasti současného umění, designu a architektury. Biomorfismus přejímá přírodní matematické principy a aplikuje je na vznik nových forem. Prezentace architekta Jindřicha Ráftla představí koncepty organického vesmírného výtahu, futuristické biosyntetické čističky vody, programovaných bakterií nebo interaktivní instalaci pracující s fragmentem českého lesa.

Jindřich Ráftl je architekt a vizuální umělec věnující se deparametrickým experimentům v architektuře a interaktivním instalacím. Své poznatky aplikuje v projektech realizovaných ve studiu R/FRM. Založil ho spolu s Janem Tůmou v roce 2011 a hlavní náplní jejich práce je hledání nových forem pomocí digitálních technologií a interakcí.

Prezentaci bude předcházet zvuková site-specific instalace Martina Janíčka, která bude využívat nástroje berimbamb a speciálního zvukového mraku. Martin Janíček je sochař a hudebník, zabývá se stavbou zvukových objektů, zvukovými instalacemi, kompozicemi pro různá prostředí. www.m-janicek.eu

Vstup zdarma.
Prezentace i koncert se uskuteční u environmentálního pavilonu Loop.
Pořadatel: EnviroCity – letní festival o veřejném prostoru pod hlavičkou COLL COLL
Spolupořadatel: Galerie Jaroslava Fragnera, Landscape festival Praha 
Ve spolupráci s: Nákladové nádraží Žižkov

Fotogalerie