Henriette Salvesen/ studio div.A arkitekter, Oslo

29/11/12
Henriette Salvesen/  studio div.A arkitekter, Oslo

Henriette Salvesen & Christopher Adams

Div.A architects´s schools

context_sense of place_concept_pedagogic solutions

 

Druhá přednáška o norské architektuře v rámci doprovodného programu výstavy FROM ARCHITECTURE Jiřího Havrana. 

Galerie Jaroslava Fragnera, 19:00 hodin. Přednáška bude v angličtině.

 

Norský ateliér div.A byl založen roku 1987 v Oslu. V současné době má ateliér pět členů: Henriette Salvesen, Christopher Adams, Bjørn Dyvik, Ole Henrik Hiorth a Sebastian Salvesen Adams. Činnost ateliéru zahrnuje širokou škálu realizací od rodinných domů po urbanistické plánování. Jejich realizace jsou prodchnuty severskou tradicí v používání přírodních materiálů, důrazem na funkci a kontext.

 

Často se zúčastňují veřejných soutěží, ve kterých s oblibou kooperují s dalšími ateliéry. S ateliérem Richarda Rogerse spolupracovali na projektu nové opery v Oslu a zakázce na masterplan Bjørvika (části centra Osla), dále také s kanceláří David Chipperfield Architects při přípravě projektu Národní knihovny v Oslu (3. cena) a v soutěži na budovu kulturně-historického centra v Aust Agder, která je právě ve výstavbě a s architektonickou kanceláří Kämpfen für Architektur vyhráli soutěž s cílem vytvořit koncept pro udržitelnou renovaci starých obytných bloků.

 

Z projektů, jež vznikly v posledních letech, je nejznámější série realizací školních budov: škola Marienlyst v Drammen, školy Skøyen a Kastellet s v Oslu, škola Ringstabekk a komunitní centrum Hundsun v Bærum.

Fotogalerie