Join / The Sofa Experience

08/06/15 - 24/06/15
Join / The Sofa Experience

putovní městský mobiliář

 

První instalace z letošního Landscape festivalu Praha je nyní v Dejvicích!

LFP v Galerii Jaroslava Fragnera a na Nákladovém nádraží Žižkov bude zahájen 9. července.

 

REPORTÁŽ V ČESKÉ TELEVIZI

 

JOIN – SOFA EXPERIENCE

První projekt bude představen nedaleko Vítězného náměstí na Praze 6. Ve spolupráci s Městskou částí Praha 6 a aarhuským kulturním festivalem se Pražanům v termínu 8.–26. června představí putovní instalace Join/The Sofa Experience, vytvořená pro dánský Aarhus Festival.

 

Sofa Experience, 62,1 metrů dlouhé městské sofa, byl ústředním bodem festivalového projektu v roce 2014 dánského města Aarhus. V průběhu roku 2015 cestuje sofa po celém světě a sbírá příběhy lidí, s nimiž se setkává, aby se na konci srpna vrátilo na festival do Aarhusu.

V průběhu roku 2015 cestuje sofa po celém světě a sbírá příběhy lidí, s nimiž se setkává, aby se na konci srpna vrátilo na festival do Aarhusu.

Sofa vyrobila podle návrhu krajinářských architektů ze studia Schönherr městská firma Flexys jako interpretaci městského mobiliáře skládající se z klínů – dílců, které mohou být kombinovány nesčetnými způsoby. Vytváří nábytkový solitér, plastiku nebo krajinný prvek – anebo vše najednou.

Sofa Experience je v souladu se záměrem festivalu – touhou ukázat světu, v čem je Aarhus dobrý. Je to velmi účinný způsob, jak zvýraznit skvělou festivalovou myšlenku: že je důležité, aby se lidé setkávali a nové tóny zazněly.“                                                     

 Jens Folmer Jepsen, ředitel aarhusského festivalu

 

Design dává stejnou svobodu jako kostky Lego, a tak můžeme vytvořit nejrůznější úžasné věci. Existuje mnoho možností sestav a sofa může být neustále přetvářeno v něco jiného.“                             Torben Schönherr, senior partner studia Schönherr

 

Světlo zabudované do opěradla pohovky činí tento městský mobiliář vstřícným, zve k posezení i ve večerních a nočních hodinách. Dílce jsou vyrobeny z odolného materiálu a jsou připraveny k transportu v jednom kontejneru, aby dopad na životní prostředí byl minimální.

Pořadatelé Aarhus festivalu budou rádi, když všichni, kdo pořídí fotografie sofa, je budou sdílet na Instagramu. Pro tento účel prosím používejte hashtag „sofaexp“. Tímto způsobem může z nejlepších sdílených fotek a videí vzniknout film o světovém turné Sofa Experience, který by mohl být uveden na dalším ročníku festivalového týdne v Aarhusu.

Sofa je darem nadace Tuborg Foundation a jeho světové turné finančně podpořeila společností Corps Consulaire, Aarhus.

 

Pořadateli projektu jsou Galerie Jaroslava Fragnera, Městská část Praha 3 a Aarhus Festival.

 

 

Fotogalerie