KRUH | Architektky

05/03/15 - 04/06/15
KRUH | Architektky

Kruh Vás zve na cyklus přednášek Architektky.
Vystoupí řada vynikajících českých i zahraničních architektek, které představí své projekty i aktuální tendence v současné architektuře.

Úvodní večer nazvaný Ta architektura proběhne ve čtvrtek 5. března od 19:30 v prostoru Korzo ve Veletržním paláci a představí aktivní tuzemské architektky mladé a střední generace a také ty, které se věnují propagaci architektury na veřejnosti. Vystřídají se s krátkými prezentacemi, jež představí jejich současné záměry, vize či myšlenky. Účast přislíbily: Kamila Amblerová (architektka),  Karolína Jirkalová (novinářka), Andrea Lhotáková (fotografka), Zuzana Morávková (architektka a šéfredaktorka), Žofie Rajmanová (architektka), Jitka Ressová (architektka), Šárka Sodomková (architektka a pedagožka), Barbora Šimonová a Markéta Mráčková (architektka a umělkyně), Maria Topolčanská (architektka a teoretička), Kateřina Vídenová (architektka a radní). Večer bude zároveň příležitostí k setkání a oslavou 15 let projektu Kruh. První přednáška Kruhu se odehrála první březnový čtvrtek roku 2001 a přednesl ji Martin Rajniš. Ten tento večer uvede společně se zakladatelkou Kruhu Marcelou Steinbachovou. 

Rezervace míst není možná. Vstupné zdarma. Změna programu vyhrazena. 

Korzo Veletržní palác

Dukelských hrdinů 47
Praha 7 – Holešovice

www.kruh.info
www.denarchitektury.cz

 

V rámci cyklu Architektky dále připravujeme:

 

čtvrtek 2. 4. 2015 / 19:30 / Studio Hrdinů / Alena Šrámková a Rostislav Švácha: V dialogu

 

čtvrtek 14. 5. 2015 / 19:30 / Studio Hrdinů / Francine Houben, Mecanoo (Holandsko): Lidé, místo a účel  architektura s nádechem lidskosti

 

čtvrtek 4. 6. 2015 / 19:30 / Studio Hrdinů / Kristine Jensen, Arkitekt Kristine Jensens Tegnestue (Dánsko) a Iwona Wilczek, db2 architekci (Polsko)

 

pořádá: Kruh ve spolupráci s Národní galerií v Praze
pod záštitou: České komory architektů
partneři: Polský institut, Velvyslanectví Nizozemského království, Dánské velvyslanectví

projekt podpořili: Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl. m. Prahy, Nadace české architektury,., Sipral a. s., MDA Praha s. r. o.
mediální partneři: Respekt, Radio 1, Český rozhlas 3, Rádio Wave, Era 21, archiweb, časopis Stavba, ArtMap, Artikl 

Občanské sdružení Kruh pořádá od roku 2001 veřejné akce a přednášky zaměřené na současné dění v architektuře. Cílem přednášek a diskusí je zprostředkovat dialog o kvalitní české i světové architektuře a o architektonické tvorbě širším vrstvám veřejnosti - tj. i mimo úzký okruh odborníků a studentů architektury. Kruh již uspořádal více než sto přednášek významných i začínajících českých a zahraničních architektů a teoretiků architektury, dva filmové festivaly o architektuře a výstavu Povolání: architekt(ka). Pravidelně vydává sborníky Textů o architektuře. Občanské sdružení Kruh je také iniciátorem celorepublikového festivalu Den architektury. www.kruh.infowww.denarchitektury.cz