Mezinárodní konference „Architektura mimo centra“

14/03/14 - 15/03/14
Mezinárodní konference „Architektura mimo centra“

Ve dnech 14. – 15. března 2014 se v Liberci uskutečnila závěrečná konference projektu „Architektura mimo centra“, jehož nositelem je Fakulta umění a architektury TU Liberec spolu se společností Architectura a který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 

Úkolem dvouletého projektu bylo mapovat kvalitní architekturu v menších sídlech v ČR i v zahraničí, která často zůstává stranou pozornosti, a hledat podmínky, za nichž lze i v odlehlých lokalitách dosahovat dobré úrovně výstavby.

Mezi zahraničními účastníky závěrečné konference, kteří potvrdili svou účast, jsou architekti: Luigi Snozzi (Švýcarsko), Kengo Kuma (Japonsko), Hans Ibelings (Holandsko), Germán del Sol (Chile), John O´Reilly (Irsko), Murray Fraser (Velká Británie), Herwig Spiegl (Rakousko),  Irakli Eristavi (Slovensko), Vasa Perovič (Slovinsko), Antoni Domicz (Polsko), Rolf Kuhn (Německo), Todd Saunders (Norsko), Siiri Vallner a Indrek Peil (Estonsko), Henrieta Moravčíková (Slovensko), reprezentant ateliéru RCR (Španělsko). Českou stranu budou reprezentovat pedagogové Fakulty umění a architektury a další partneři projektu: Zdeněk Fránek, Jiří Suchomel, Antonín Novák, Petr Kratochvíl, Petr Volf. Konference proběhne v nových prostorách Oblastní galerie v Liberci ve zrekonstruované budově bývalých lázní a bude přístupná odborné veřejnosti a studentům architektury. Bližší informace o registraci na konferenci budou oznámeny v brzké době a budou zveřejněny na www.excentric.eu .

Fotogalerie