Na pomezí samoty

04/02/16 - 04/03/16
Na pomezí samoty

Srdečně Vás a Vaše kolegy zveme na dvoudenní mezioborové symposium a mezinárodní výstavu, dvě závěrečné akce celoročního mezinárodního projektu Frontiers of Solitude/ Na pomezí samoty, který zkoumá provázanost post-industriální společnosti a přírody a podporuje výměnu informací a zkušeností, dialog a spolupráci mezi umělci, odborníky a iniciativami napříč Evropou.
 

sympozium téma: antropocén - krajina – civilizace 
které se bude konat 5. – 6. února 2016, ve Francouzském institutu v Praze, Štěpánská 35, Praha 1.
Symposium je součástí stejnojmenného mezinárodního projektu, usilujícího o reflexi a uměleckou interpretaci nedávnýchi dlouhodobých transformací krajiny. Vystoupí na něm přední čeští i zahraniční odborníci z řad environmentalistů, sociologů, filosofů, architektů a umělců, kteří se z pozice svých disciplín dlouhodobě zabývají vztahem člověka a přírody. Pozvání přijali a o svých poznatcích a výzkumu budou diskutovat: Guy van Belle /BE/CZ/, Vít Bohal, Dustin Breitling /US/, Peter Cusack /GB/, Petr Gibas /CZ/, András Heszky /HU/ (Translocal Institute of Contemporary Art), Stanislav Komárek /CZ/, Alena Kotzmannová /CZ/, Julia Martin /IS/DE/, Pavel Mrkus /CZ/, Ivo Přikryl /CZ/, Martin Říha/CZ/, Ivar Smedstad /NO/, Matěj Spurný /CZ/, Tereza Stöckelová /CZ/, Martin Škabraha /CZ/, John Jordan /GB/FR/ a Isabelle Frémeaux /FR/ (The Laboratory of Insurrectionary Imagination)
Program symposia a profily jednotlivých přednášejících jsou k nahlédnutí na http://frontiers-of-solitude.org/cs/symposium-na-pomezi-samoty. Účast je zdarma. Příspěvky budou simultánně tlumočeny do angličtiny a do češtiny.
Zájemce o sympozium prosíme o registraci na info@frontiers-of-solitude.org
 

výstava
Den před začátkem symposia bude zahájena skupinová výstava českých, islandských a norských umělců 4. února 2016 v 18:00 v Galerii Školská 28, Fotograf Gallery a Ex Post, na níž budou představeny umělecké výstupy a dokumentace z proběhlých umělecko-vědeckých projektových expedic, které se uskutečnily v létě 2015 na Mostecku v Čechách, v Seyðisfjörðuru na východním pobřeží Islandu a ve Finnmarce v severním Norsku. Vystavující umělci: Finnur Arnar Arnarson /IS/, Karlotta Blöndal /IS/, Gunhild Enger /NO/, Þórunn Eymundardóttir /IS/, Monika Fryčová /CZ/IS/, Tommy Høvik /NO/, Elvar Már Kjartansson /IS/, Alena Kotzmannová /CZ/, Iselin Lindstad Hauge /NO/, Julia Martin /IS/DE/, Vladimír Merta /CZ/, Pavel Mrkus /CZ/, Greg Pope /NO/, Kristín Rúnarsdóttir /IS/, Vladimír Turner /CZ/, Ivar Smedstad /NO/, Robert Vlasák /CZ/, Diana Winklerová /CZ/, Martin Zet /CZ/
 
Hlavní kurátorka projektu: Dagmar Šubrtová (Galerie Školská 28), autor koncepce projektu: Miloš Vojtěchovský (Galerie Školská 28), kurátoři projektu a výstavy: Dana Recmanová (Galerie Školská 28), Julia Martin (Centrum pro výtvarné umění Skaftfell) a Ivar Smedstad (Atelier Nord), Michal Kindernay (Galerie Školská 28)
Partneři: nadace Agosto Foundation, Fotograf Gallery, Francouzský institut v Praze, Maďarský institut Praha.
více o projektu samotném na www.frontiers-of-solitude.org nebo na https://www.facebook.com/groups/frontiersolitude/

Projekt Frontiers of Solitude/ Na pomezí samoty je koncipován a iniciován Galerií Školská 28 (DEAI/Setkání) ve spolupráci s Atelierem Nord (NO) a Centrem pro výtvarné umění Skaftfell (IS). Je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v Programu CZ06 Kulturní dědictví a současné umění v rámci EHP fondů 2009 – 2014

Fotogalerie