OAA 2015/ Křest knihy a divadelní představení

11/06/15
OAA 2015/ Křest knihy a divadelní představení

V rámci Open Air Areny 2015 již tradičně ve dvorním traktu Betlémské kaple uvedeme křest publikace Jaroslava Sládečka Architekti CZ a divadelní představení souboru TATE IY UMNI Krvavé koleno.

20 rozhovorů s nejvýznamnějšími osobnostmi současné architektury vám přinese odpovědi na otázky o jejich životě a tvorbě. Z odpovědí osobností, mezi nimiž jsou kromě jiných Alena Šrámková, Ladislav Lábus, Josef Pleskot, David Vávra nebo Svatopluk Sládeček, se dozvíte mnohé o vzniku jejich realizací, způsobu jejich práce, zdrojích inspirace a životních názorech. Kniha je doplněna autentickými fotografiemi osobností v kombinaci s jejich skicami a ukázkou jedné až dvou zásadních prací.
Cesta do hlubin architektovy duše - i tak by se dala nazvat kniha dvaceti rozhovorů s pečlivě vybranými osobnostmi současné české architektury řazenými v pravidelném sledu od nejstarších po nejmladší. Kniha přináší velice osobní výpovědi lidí, kteří v oblasti architektury “něco dokázali”. Pokud vás zajímá, jak svých úspěchů dosáhli, kde hledají inspiraci a jaké jsou jejich zásady a styl práce, pak vás jistě potěší přístupné a čtivé texty. Dozvíte se také co očekávají od klientů a co si myslí o Kaplického knihovně, výuce architektury, panelákových sídlištích, památkové péči, trvalé udržitelnosti nebo digitální architektuře. Rozhovory jsou  doplněné o autentické portréty i řadu skic a fotografií, ilustrujících pochvalné i kritické názory odborníků v oblasti, která se týká nás všech. Přestože se v některých názorech liší, jedno mají všichni společné - pro architekturu žijí celým srdcem a toto celoživotní nadšení je z jejich prací i z jejich vyprávění cítit.
 
 
Loutkový horor inspirovaný známou dětskou hrou na Krvavé koleno. Vhodné pro diváky od 10 let. 

Fotogalerie