OAA 2016 / Činna + výrazový tanec

08/06/16
OAA 2016 / Činna + výrazový tanec

Druhé vystoupení v rámci Open Air Areny Betlémské náměstí 2016, tentokrát v režii kapely Činna.  Před kapelou se ještě představí taneční uskupení za hudebního doprovodu Petra "Komára" Soudka.

8.6. od 18:30 hod vernisáž výstavy Bohuslava Fuchse a hudební + taneční performance

18:30 Bohuslav Fuchs

Bohuslav Fuchs je v zahraničí jedním z nejznámějších českých architektů 20. století. Architekt,urbanista, teoretik, výtvarník a učitel, který je neodmyslitelně spjat s brněnským funkcionalismem, započal svoji kariéru studiem na Akademii výtvarných umění v Praze u Jana Kotěry, v jehož ateliéru později také pracoval.

19:00 předpremiéra dokumentu Evropský architekt Bohuslav Fuchs – Svatováclavský sál Betlémské kaple

Monografický dokument sumarizující historický a současný význam díla Bohuslava Fuchse v tuzemsku i v zahraničí. Dokument představuje vznik zcela unikátní tradice brněnského funkcionalismu na osudech jejího předního představitele, mezi jehož nejznámější brněnské stavby patří Zemanova kavárna či hotel Avion. 

http://www.csfd.cz/film/53638-evropsky-architekt-bohuslav-fuchs/prehled/
 

 

20:15 Výrazový tanec "Obrazy, myty, krajiny"

Vystoupí Veronika Sequensová, Kristyna Krejčová a Kristýna Hlavatá za hudebního doprovodu Petra "Komára" Soudka.

21:00 Činna

ČINNA je hudební soubor autorských písní. Pohybuje se mezi žánrovými dálnicemi vážné hudby, rocku, jazzu..., ale neváhá se dotknout ani folklorních kořenů. Slova a hudba přecházejí v imaginativních obrazech z šepotu až k hřmotu, z plného světla do tajemného hájemství stínů.

 

https://www.facebook.com/events/999759220090459/

 

Fotogalerie