OBJEKT SAMUELA NEKOLY V RÁMCI WORKSHOPU S TAKESCHI HOSAKOU / OPEN AIR ARENA BETLÉMSKÉ NÁMĚSTÍ

14/05/13 - 08/07/13
OBJEKT SAMUELA NEKOLY V RÁMCI WORKSHOPU S TAKESCHI HOSAKOU  / OPEN AIR ARENA BETLÉMSKÉ NÁMĚSTÍ

Workshop studentů Fakulty umění a architektury, Technické univerzity v Liberci, v Českých Budějovicích pod vedením japonského architekta Takeshi Hosaky. Objekt byl po ukončení výstavy v Českých Budějovicích převezen ke Galerii Jaroslava Fragnera a bude zde vystaven do konce června.

Ve dnech od 8. do 11. dubna probíhal v Českých Budějovicích workshop studentů Fakulty umění a architektury na Technické univerzitě v Liberci, pod vedením japonského architekta Takeshi Hosaky, kde tématem navrhovaného objektu byla chýše - výstavní prostor. Workshopu se účastnilo deset studentů, kteří v úvodu workshopu podstoupili soutěžní klání o návrh, jež bude v rámci workshopu realizován. Následující dva dny byl realizován vítězný objekt studenta Samulela Nekoly, pod vedením japonského tesaře Hiro Tatsu. Noc před umístěním objektu na náměstí Přemysla Otakara II. byl na stěny chýše aplikován povrch švýcarské společnosti SIKA, jež dřevěnou stukturu sjednotil do šedého monolitu. Worskhop byl zakončen starým japonským zpěvem, jež zní při ukončení staveb.

pedagogické vedení: Takeshi Hosaka, Megumi Hosaka, Hiro Tatsu, Radek Suchánek, Jan Suchomel, Zdena Zedníčková

studenti: Karolína Dvořáková, Zuzana Ferencová, Barbora Jandová, Monika Jasioková, Samuel Nekola, Štěpán Matoušek, Anna Svobodová, Matyáš Švejdík, Vendula Urbanová, Milada Vorzová

Produkce: Filip Dubský, NOLIMAT

Generální partner: SIKA CZ s.r.o., Milan Jašek

Fotogalerie