Osamu Okamura: Navštivte své město: Proč je architektura důležitá?!

15/11/18
Přednáška s diskuzí
Point, Betlémské nám. 5a
Osamu Okamura: Navštivte své město: Proč je architektura důležitá?!

přednáška s diskusí

čtvrtek 15. listopadu v 19 hodin

Point Gallery, Betlémské náměstí 5a (přízemí GJF)


Chicagská architektonická nadace se věnuje šíření dobré architektury již 52 let. Její programy navštíví ročně témeř 700 tisíc návštěvníků, 450 tisíc z nich se zúčastní architektonických exkurzí, 30 tisíc dětí projde vzdělávacími programy. Lodní architektonická exkurze centrem města patří mezi 10 nejvyhledávanější turistických atrakcí v celých Spojených státech. Nadaci tvoří 80 zaměstnanců, více než 500 dobrovolníků a 12 tisíc členů. Jak dnes mluvit o závažných architektonických tématech poutavým způsobem? A jak funguje jedna z největších a nejúspěšnějších architektonických kulturních institucí na světě? 


Za podpory Komise J. Williama Fulbrighta v ČR – Fulbright-Masarykova stipendia – a Nadace české architektury, s velkým poděkováním Chicagské architektonické nadaci. Přednáška se koná za podpory GJF a ve spolupráci s Point Gallery.


 

Osamu Okamura

Osamu je architekt, kurátor představení Shared Cites: Creative Momentum, programový kurátor v reSITE, korespondent publikačního družstva A10, člen Správní rady Nadace české architektury, přednášející na mezinárodní škole architektury ARCHIP / Architectural Institute in Prague, člen Komise rozvoje urbanismu, architektury a veřejného prostoru Rady MČ Prahy 7, certifikátor Registru uměleckých výsledků českých vysokých škol v segmentu Architektura a nominátor Ceny Evropské unie za současnou architekturu – Ceny Miese van der Rohe - za Českou republiku. V letech 2005-2012 působil jako šéfredaktor architektonického časopisu ERA21, nyní je členem jeho redakční rady. V letech 2013-1017 byl programovým ředitelem mezinárodního festivalu a konference pro obyvatelnější města reSITE. V roce 2014 byl vybrán mezi New Europe 100 – sto výjimečných inovátorů ze střední a východní Evropy – časopisem Res Publica, společností Google a Visegradským fondem, ve spolupráci s Financial Times. V roce 2018 pracoval v Chicagské architektonické nadaci, s podporou Komise J. Williama Fulbrighta v ČR - Fulbright-Masarykova stipendia. Přednášel na univerzitách v USA, Japonsku i v Evropě.

 

 

Fotografie:

Chicagské architektonické centrum. Foto: Angie McMonigal.

 Hip hop architektonický kemp s Mikem Fordem. Foto: Chicagské architektonické centrum.

Učebnice Žádné malé plány. Chicagská architektonická nadace, Chicago 2017.

Fotogalerie