Přednáška Město budoucnosti /CZ/

21/06/13
Přednáška Město budoucnosti /CZ/

Přednáška bude v letním pavilonu reSITE, a to v pátek 21. června od 20:15 do cca 22:00h. Přednášet budou Ginés Garrido /Burgos & Garrido /Madrid/ a Maria Aiolova /Terreform One /NYC/.Moderátorem je Milota Sidorova. 

Jak by mohlo vypadat město v roce 2100? Jak čelit environmentálním hrozbám - hurikánům, povodním, suchu? Jak se vyrovnat s nedostatkem potravin? Tyto i další otázky nám naznačují, že architekti budou v budoucnu nuceni vnímat věci v mnohem širším kontextu. Vědci, designéři, ekologové a ekonomové - ti vytvoří nový typ městského experta - urbanisty, který umožní propojení všech těchto profesí.

 

Francisco Burgos, spoluzakladatel Madridského studia BURGOS & GARRIDO ARQUITECTS představí rozsáhlý projekt přeměny hlavní komunikace na obrovský park. Projekt Madrid Río a mnohé další ve veřejném prostoru.

 


Nové přístupy k městskému designu, urbanismu a provokativní projekty představí spoluzakladatelka progresivního newyorského studia Terreform One, Maria Aiolová - jedna z exkluzivních přednášejících reSITE konference.

Fotogalerie