SEKTOR PRO HOSTY/ Franz KafKABARET 29.7.

29/07/14
SEKTOR PRO HOSTY/ Franz KafKABARET 29.7.

U příležitosti 90. výročí úmrtí spisovatele Franze Kafky uvede umělecký soubor SEKTOR PRO HOSTY groteskní revue nazvanou Franz KafKABARET, složenou z řady existenciálních stand-up výstupů a veselých písní. 

Koncept představení vychází ze specifické vlastnosti Kafkových textů, které ponechávají čtenářům široké pole pro interpretaci. Jednotliví umělci a herci fiktivního Varieté Oklahoma budou vybízet diváky z pasivní role pozorovatelů k aktivním interakcím, budou se jich ptát na řešení svých neuróz a zjišťovat, jak diváci sami existenciálním otázkám čelí.

Producent představení Kryštof Šafer k tomu říká: „Chceme ukázat Franze Kafku jako autora, který mísí humor i existenciální otázky, které se publika přímo dotýkají.V záplavě klasických kafkovských dramatizací jde o originální přístup, který spojuje grotesku, sekání do sebe sama a zapojení diváka jako hereckého partnera. Představení věnujeme Franzi Kafkovi jako malý dárek k jeho kulatým umřeninám,“a varuje, že pokud diváci čekají oddychový kabaret, budou velmi zaskočeni.

„Herci celý večer improvizují na témata jednotlivých kafkovských postav, ale nemají žádný fixní text. Zkoušky probíhaly formou zocelovacích tréninků, při kterých si každý účinkující musel projít určitým lidským propadem, aby o něm mohl s klidem hovořit před obecenstvem,“ doplňuje režisér představení Martin Falář, který prošel kurzy klaunství a performance u kanadského klauna Garyho Edwardse a francouzského komika Amiho Hattaba. Režisér se věnuje náročným tématům. Jeho předchozí inscenace jsou představení Mlčení s T. G. Masarykem, Bratři Karamazovi a Muž bez vlastností, které bylo vůbec první uvedení v České republice. Martin Falář také vystupuje v dětských nemocnicích jako doktor Oto Bidlo v rámci o.p.s. Zdravotní klaun.

Hrají: Jiří Pěkný, Lukáš Venclík, Pavel Richta, Pavel Neškudla, Hedvika Řezáčová, Hana Frejková a další.

Začátek představení je ve 20.30.

Délka představení je cca 1,30 hod.

Před, během i po představení bude otevřen bar.

Fotogalerie