Španělská noc / OPEN AIR ARENA BETLÉMSKÉ NÁMĚSTÍ

19/06/13
Španělská noc / OPEN AIR ARENA BETLÉMSKÉ NÁMĚSTÍ

Compañía Virginia Delgado a Planeta Lem

Compañía Virginia Delgado


Rodačka z Madridu Virginia Delgado začala studovat tanec ve 12 letech. Studium na madridské královské konzervatoři, kde se věnovala španělskému tanci a klasickému baletu, zakončila diplomem v oboru Danza Espaňola. V roce 2005 se stala členkou souboru Triana, se kterým se v Madridu zúčastnila choreografické soutěže v oboru španělský tanec a flamenco. V roce 2005 se Virginia přihlásila do soutěže Roseta Mauri, která se každoročně koná v Barceloně, aby si odtud odnesla druhou cenu v kategorii Danza Espaňola.

 
 
Své taneční vzdělání se neustále snaží doplňovat a zdokonalovat u renomovaných profesorů zvučných jmen, jakými jsou např. Ciro, Carmela Greco, Inmaculada Ortega, Manuel Reyes, Belén Maya, Rafaela Carrasco, Penelope Pasca, Paco Romero, Isabel Quintero. V klasickém baletu patří k jejím učitelům Karen Taf, Dagmara Brown, Aurora Pons a v současném tanci /Danza contemporánea/ Elia Camino.
 
 
 
“Naše hudba je tu proto, abyste létali a tančili, slova abyste si je poslechli a přemýšleli.” Aleko Capi, původem Argentinec z Buenos Aires, přesídlil do Barcelony v roce 2001 a založil projekt Go Lem System, na jehož obou albech se producentsky podílel a hostoval s kytarou i coby zpěvák Manu Chao. V roce 2008 se Go Lem transformuje do kapely Planeta Lem. Aleko se svými kapelami sjezdil Argentinu i polovinu Evropy, hrál s Manu Chaem, Skatalites, Lee Scratchem Perry, Ozomatli, Julianem Marleym a řadou dalších. Na 500 odehraných koncertů zahrnují vedle řady klubů i prestižní festivaly jako byl  irský Cork Midsummer Festival 2009 nebo WOMAD 2010 v UK. Styl kapely frontman Aleko definuje jako reggae a rock, ve kterém se snoubí funk s dubem a trochou elektroniky.  
 

Fotogalerie