Ueli Brauen & Doris Wälchli/ Kontexty - blízko i daleko

05/04/13
Ueli Brauen & Doris Wälchli/ Kontexty - blízko i daleko

Přednáška se uskuteční dne 5. dubna od 18 hodin v Malém sále Městské knihovny v Praze v rámci doprovodného programu k výstavě Distinction Romande d´Architecture 2010.

Ueli Brauen (*1954, Aaberg) vystudoval stavební inženýrství na Polytechnice v Burgdorfu a architekturu na ETH v Lausanne pod vedením Maria Botty, v jehož soukromém ateliéru rovněž působil.  Doris Wälchli (*1963, Huttwil) získala diplom v oboru Architektura na ETH v Lausanne pod vedením Jacquese Herzoga. Pracovala v několika architektonických ateliérech, např. u Herzog & de Meuron. V roce 1990 založili studio s názvem B+W architecture. Mezi jejich realizace patří základní škola v Drize (zaprezentována na výstavě DRA 2010 v GJF) nebo budova Miroiterie Flon v Lausanne, dále rekonstruovali také Švýcarskou ambasádu v Praze. Ueli Brauen a Doris Wälchli lektorsky působí na švýcarských i zahraničních univerzitách.

 

Přednáška/ Kontexty - blízko i daleko

 
Velká vnímavost k místnímu kontextu je základním stavebním kamenem projektů dvojice Brauen + Wälchli, jako precizní a jasná analýza místa a jejich budovy působí jako naprosto dokonale zapojené do svého okolí. Jedinečný ohled na uživatele vychází z naprostého ohledu na kulturní dědictví místa. Nemá to naprosto nic co do činění s architekturou na efekt a na oko. Zabývá se jemnou, experimentální reinterpretací tradice za použití inovativních konstrukčních postupů dnešní doby.

 

 

http://www.bw-arch.ch/

 

//gjf.cz/pripravujeme/prednaska-dra-ii-2010/#

 

//gjf.cz/aktualne/dra-ii-2010/

 

Videozáznam z přednášky je zde.

Fotogalerie