křest publikace Zastávky

22/11/18
Křest knihy
Galerie Jaroslava Fragnera
křest publikace Zastávky

křest publikace Jana Vrabce ZASTÁVKY vydané nakladatelstvím Grada

kmotrem knihy bude David Vávra

 

čtvrtek 22. listopadu v 17 hodin v GJF

 

 

rozhovor s Janem Vrabcem

web projektu

Zdánlivě okrajová témata mohou vypovídat o době a společnosti více, než by se zdálo. Dobrým příkladem může být fenomén chatařství či zahrádkářství a jejich specifická estetika lidové tvořivosti. Tato kniha chce představit v něčem podobné, dosud málo reflektované téma – autobusové zastávky v Čechách a na Moravě.

Zaměřuje se na jejich nejrozmanitější a nejviditelnější části, kterými jsou přístřešky, budky, domečky a podobně. Najdeme je v každém koutu naší země, ve městech, v obcích, na hlavních i vedlejších silnicích. Díky dlouhé tradici autobusové dopravy a velké hustotě silniční sítě jsou zastávky na celém území velmi rozšířeným jevem. Jejich velkému počtu odpovídá množství rozmanitých forem, velikostí, barev a materiálů. To vše, v kombinaci s jejich různým stářím, tvoří na celém území velmi pestrou mozaiku.

Jan Vrabec a jeho syn Matěj začali fotografovat autobusové zastávky na svých společných cestách. Matěj s malým foťáčkem, táta s lepší technikou. Výsledkem je kniha plná budek, přístřešků a domečků rozmanitých velikostí, barev i materiálů.

 

ISBN: 978-80-271-0449-9

formát 163×235, 192 stran

šitá vazba

 

cena 399,- Kč, na křtu 320,- Kč

Fotogalerie