MÍSTO TVAR PROGRAM /KONVERZE - český krumlov

17/09/21 - 10/10/21
Výstava
Kasárna Český Krumlov (Vševojskový sklad, Vyšenská ul.)
 MÍSTO TVAR PROGRAM /KONVERZE - český krumlov

Pokračování výstavy  Architektura konverzí/ místo_tvar_program  v autentickém prostoru bývalých kasáren v Českém  Krumlově,

od 17. září do 10. října 2021.  Vernisáž proběhla v rámci  konference Brownfieldy 2021.

Přístupné:  středa–neděle  od 10.00–17.00 hodin

Adresa: Vševojskový sklad, Vyšný 5, Český Krumlov,  vstup do kasáren je z ulice Vyšenská

 

 

… v situaci sice poznamenané demolicemi a chátráním industriálních objektů, pod tlakem bourání a uvolňování stavebních parcel, po letech už ale také s rozpoznanými hodnotami –

 

významu místa,

pozoruhodnosti tvaru,

smyslu příštího programu.

 

S architekturou konverzí, výsledkem i důsledkem hledání východiska, balancování mezi památkovou ochranou, autorskou intervencí, pragmatickou recyklací. Příležitost pro naplnění ambicí, uměleckého záměru i podnikatelského cíle. Také spontánní úsilí zachovat, co ještě lze. Odezva proměnlivé společenské atmosféry, vztahu k prostředí, obecnější tendence architektonické tvorby v konkrétním, mnohdy polemickém kontextu.

 

Výstava projektů realizovaných během pěti let (2015–2020) navazuje na předchozí akce uplynulého třicetiletí, od první Industriální architektura / nevyužité dědictví, přes 12 let poté, Industriální stopy, Co jsme si zbořili, až po výstavy architektury konverzí z let 2005 a 2014.

 

Součást projektu MK ČR v rámci programu aplikovaného výzkumu NAKI II (DG16P02H001) Industriální architektura. Památka průmyslového dědictví jako technicko-architektonické dílo a jako identita místa.

 

více: https://www.gjf.cz/archiv/misto-tvar-program-konverze/

Fotogalerie