Álvaro Siza/ Otázka měřítka

Álvaro Siza/ Otázka měřítka

Rozhovory s Dominiquem Machabertem a Laurentem Beaudouinem 

Během rozhovorů, které proběhly v letech 1977 až 2005 a které jsou zde sesbírány, Álvaro Siza komentuje své projekty. Jsou zde zahrnuty všechny jeho důležité projekty včetně těch, které nebyly realizovány. Počínaje sociálními ubytovnami, realizovanými těsně po karafiátové revoluci 25. dubna 1974, až po Nadaci Camargo v Brazílii otevřenou v roce 2008. V rozhovorech objasňuje studie a poznámky k jednotlivým projektům. Rekonstrukci čtvrti Chiado v Lisabonu po požáru v roce 1988, urbanistický plán centra města v Montreuil, muzeum v Santiagu de Compostela...

Tato kniha také vypráví příběh jednoho setkání, které se uskutečnilo před třiceti lety a nebylo nikdy přerušeno. Protínají se zde pohledy spisovatele a novináře Dominiqua Machaberta a architekta Laurenta Beaudouina. 
Kromě svých realizací se zde Siza zmiňuje také o lidech, kteří mu jsou drazí, a o své vlasti – Portugalsku. Jedinečná příležitost dozvědět se více o myšlenkách velkého současného architekta.

 

 

 

 

Z francouzského originálu Alvaro Siza – Une question de mesure vydaného nakladatelstvím Groupe Moniteur, Département Architecture, Paříž v roce 2008 přeložil Jiří Novotný.

Kresby/ Álvaro Siza

Grafická úprava/ František Petrák

Jazyková spolupráce/ Milena Masáková

Odpovědný redaktor/ Pavel Jungmann

 

Nakladatelství ARCHA / Pavel Jungmann 

Edici a ARCHITEKTURA


ISBN 978-80-87545-21-8

346 stran

 

Více informací na www.nakladatelstviarcha.cz.