Jan Kaplický výkresy

Jan Kaplický výkresy

VYPRODÁNO

 

Jan Kaplický (1937– 2009) byl vizionářským architektem s velkou vášní pro kreslení. Kreslení bylo jeho způsobem objevování, popisování a konstruování a právě prostřednictvím výkresu prezentoval okouzlující architektonickou obraznost nejvyššího řádu.

Tato kniha je souborem a zároveň oslavou mnoha skic, izometrických řezů a fotomontáží. Tyto výkresy se datují od raných let po nezávislé praxe, přes práce Future Systems ze sedmdesátých let až po poslední výkresy tuší z poloviny let devadesátých. Prezentované projekty sahají od designových studií pro Mezinárodní vesmírnou stanici, na kterých se podílel ve spolupráci s NASA, až po Media Centre na kriketovém stadionu Lord’s, vítěze Stirlingovy ceny za architekturu v roce 1999.

Jan Kaplický byl jedním z posledních velkých architektů, umělců a básníků v jedné osobě, spravujících dědictví, jehož kořeny sahají do období rané renesance a jež s objevem počítačového designu mezitím téměř vymizelo. Má-li pro budoucí generaci architektů tato kniha jedno ústřední poselství, je jím to, že výkres jakožto umění a obor nesmí být zapomenut.

Název / Jan Kaplický výkresy
Autoři / Margolius Ivan, Rogers Richard
Vydavatel / Nadační fond KAPLICKY CENTRE
Jazyk / čeština, angličtina
Vazba / paperback
Počet stran / 212

ISBN 978-80-260-7524-0

Cena / 900,- Kč